You, My (were)wolf - Kapitola II. Špatné pocity

23. října 2010 v 20:00 | Team.TWILIGHT-TVD.Fans Chii |  You, my (were)wolf - Chii
MWW

Kapitola druhá - Špatné pocityTen rozhovor tenkrát, mě vyděsil. Několik dalších sychravých dnů, které naznačovaly, že nastupuje podzim, jsem nad tím musela přemýšlet. Alex nebyl ve škole, stejně tak jeho parta. Mandy mi stále připomínala mou oslavu narozenin, kterou jsem stejně jako učení a spoustu dalších věcí vypustila z hlavy. Nakonec jí to tak dopálilo, že mě jednoho deštivého odpoledne vzala do města.
" Mandy.. Co tady budeme dělat?" Zeptala jsem se nechápavě.
" Našla jsem úžasné prostory na tvou párty. Nedívej se!" Řekla a pleskla mě po ruce, kterou jsem už sundávala ze svých očí. Slyšela jsem, jak otevírala nějaké dveře a pak jsme se konečně zastavily.
" Už můžeš." Řekla spokojeně. Otevřela jsem oči. Místo, kde jsem se nacházela, bylo úchvatné. Uprostřed se nacházel taneční parket a malé pódium, kde hrála hudba. Pak tu byly dveře do salónku se stoly a pohodlnými pohovkami. Všechno bylo nádherně nasvícené a celkově se to jevilo bechderoucím dojmem.
" Mandy! To je dokonalý!" Vydechla jsem. Mandy se vítězoslavně usmála.
" To ještě není všechno. Pojď." Zamířila si to ke skleněným dveřím, otevřela je a venku se blištila průzračná voda, která patřila malému systému jezírek. I ty doplňovalo osvětlení a romantická houpačka obrostlá břečťanem.
" Páni!" Bylo to úžasné místo. Jako stvořené pro oslavu narozenin.
" Pojmeme to v trochu společenském dojmu. Všichni příjdou v párech, tady venku to doplníme lampiony a dovnitř dáme nějaké květiny a konfety, co říkáš? Jo, pozvánky už jsem rozeslala, nedělej si starosti." Mrkla na mě.
" Moc děkuju Mandy. Bez tebe bych to nezvládla." Poděkovala jsem jí. Pak jsem se zarazila.
" Jak jsi to myslela, s těmi páry? To jako i já?" Vyděsila jsem se. Absolutně nevím, s kým bych šla!
" Jistě i ty. To mi připomíná, musíme jít koupit šaty." Plácla se do čela.
Takže, měla jsem šaty, měla jsem párty.. Jediné co mi chybělo byl partner. Tohle konstatovala Mandy, když jsme seděly v jídelně. Jídelna školy, byla typická americká jídelna, se samoobslužným bufetem a spotusta stoly. My si sedly k Rickovi, Sandře a Emily.
" Sam, už se všichni těšíme na tu tvou párty." Mrkla na mě Emily, když přišla a položila si na stůl její zeleninový salát. Usmála jsem se, ale stále jsem měla v hlavě, to co mi Mandy připomínala. Nemám partnera. Zmučeně jsem se podívala z obrovského okna ven, kde znovu pršelo.
" Sam, co kdybys..Sam? Sam?! Vnímáš mě?" Zamávala mi Mandy rukou před obličejem.
" Eh, jo jasně." Nesouhlasně zavrtěla hlavou. Sandra se na ni tázavě podívala.
" Nemá partnera na svoji oslavu." Řekla Mandy. Rickovi se rozjasnil obličej.
" Sam, a nechceš.. No víš co.. Jít tam se-" Už jsem ho neposlouchala. Do jídelny vstoupil Alex a celá jeho parta. Byl trochu pobledlý, ale celkově vypadal v pořádku. Tak proč nebyl tak dlouho ve škole? Že by byl nemocný?
" Sam?!.." Rick už skoro zařval. Obrátila jsem se, abych se ho zeptala co chtěl, jenže mi někdo zaklepal na rameno. Mandy valila oči, tak jsem se rychle otočila.
" Eh, promiň, ale minule jsem musel něco vyřídit a nestihl jsem se představit. Jsem Alex." Usmál se. Na mě. Dívala jsem se na něj a snažila jsem se zapamatovat každý kousek jeho obličeje.
" Myslíš, když si mě srazil?" Zasmála jsem se. Nervózně se pousmál. Proč byl tak nervózní? Nervózní bych měla být já proboha! Dyť to on je tady ten.. neuvěřitelně nádherný, fascinující a kdo ví co všechno ještě!
" Nešla by ses na chvíli projít?" Zeptal se a kývnul směrem k východu ven. Chvíli jsem váhala. Nakonec jsem souhlasila a zvedla jsem se.
" Hele, půjdu potom už domů, uvidíme se večer na párty." Řekla jsem. Mandy mi zamávala a sjela mě pohledem, který se ptal co to zase vyvádím.
Než jsme vyšli s Alexem ven, roztáhnul deštník. Doufám, že tu nebudeme moc dlouho, je tu kosa.. Oklepala jsem se. Pak jsem se podívala na Alexe.
" Tak.. Co si potřeboval?" Chvíli mlčel a pak konečně promluvil.
" Chtěl jsem-.. Víš ta tvoje párty. Je asi stupidní se tě na to ptát.. Nikdo mě nepozval, tak jsem se chtěl zeptat, jestli můžeme taky přijít." Vysoukal ze sebe. Nedíval se mi do očí, takže pro mě bylo jednoduché mu dávat odpovědi. Vsadím se, že kdyby se jen trochu pootočil, zase bych se v nich ztratila.
" No jasně. Pozvánky vyřizovala Mandy, stejně jako všechno ostatní, tak se omlouvám, že ti žádná nepřišla." Řekla jsem omluvně. Už mi byla docela zima. I když jsem měla mikinu, opravdu bylo chladno. Alex mě doprovázel až domů, takže si brzo všiml, že mi drkotají zuby.
" Sam, je ti zima?" Zeptal se. Jenom jsem přikývla. Přechytl si deštník do levé ruky, a tou pravou mě chytl kolem pasu a přitiskl k sobě. Když jsem se na něj tázavě podívala, díval se jinam. Mě to ale nevadilo, spíš naopak. Byla jsem v sedmém nebi. Bylo mi u něj tak dobře. Rozhodně se mi nechtělo domů, ale když jsme dorazili před náš dům, byla jsem nucena se Alexe pustit.
" Nechceš jít dovnitř? Aspoň na čaj. Musíš být taky pěkně zmrzlej." Usmála jsem se. Taky se na mě usmál, tím jeho neodolatelným úsměvem a přikýl.
Doma nikdo nebyl. Zašla jsem do kuchyně, abych udělala čaj a potom jsem ho odnesla ke mně do pokoje. Alex seděl u mého stolu a zaujatě sledoval něco z okna.
" Tady je ten čaj. Co tě tak zaujalo?" Otázala jsem se.
" Před domem stojí nějaký kluk.. A už asi čtyřikrát došel k tvým dveřím, potom se ale vždycky vrátil na ulici. Není to ten.. Rick?" Řekl s nadzvednutým obočím. Přešla jsem k oknu a vyhlédla jsem z něj. Opravdu to byl on. Co tu dělá? Asi bych mu měla jít otevřít..
" Omluv mě na chvíli." Usmála jsem se na Alexe, který jen přikývnul a vypařila jsem se z pokoje.
Rick seděl u vchodových dveří.
" Ricku? Co tu děláš?" Zeptala jsem se. Nervózně se pousmál a vstal.
" Víš, na obědě.. Než přišel Alex, chtěl jsem se tě zeptat.. Ohledně té tvojí oslavy, jestli bys nechtěla.." Znovu se zasekl. Mě už začínala být zase zima, tak jsem se modlila ať už to ze sebe vymáčkne. Vtom se zpoza mě vynořil Alex a znovu mi omotal jeho ruce kolem pasu a položil mi jeho hlavu na rameno.
" Nastydneš." Konstatoval. Byl rozladěný. Z jeho hlasu jsem to bezpečně poznala. Jen z toho jedniného slova. Ale.. Co ho tak naštvalo?
" Eh.. Alexi. C-Co tu děláš?" V Rickově postoji se objevil respekt. Alex byl o rok starší než já a Rick a také byl mnohem líp tělesně stavěný než on. Proto jsem se tomu respektu nedivila.
" Doprovodil jsem Sam domů a ona mě pozvala dovnitř. Máš s tím problém?" Zavrčel. Co to s ním bylo? Vypadal jako by žárlil.
" Ne.. Jen jsem se chtěl Sam na něco zeptat." Řekl Rick opatrně. Když viděl že Alex nic nenamítá, pokračoval.
" Jestli by jsi se mnou nechtěla jít na tu tvou oslavu." Vymáčkl ze sebe nakonec. Cítila jsem, jak se Alexovi ruce ještě více přitiskly k mým bokům. Nechtěl abych s ním šla. Aspoň jsem si to myslela. Proč se proboha choval tak majetnicky?!
" Já .." Nerozhodně jsem se podívala na Alexe.
" Sam.. Prosím, nechoď s ním.." Zašeptal prosebně. Bylo to jako rozsudek. Když se na mě těma jeho pronikavýma, hnědýma očima podíval a já v nich uviděla ten prosebný pohled, nešlo říct ne.
" Ricku promiň.., ale někdo už tě předběhl." Zavrtěla jsem hlavou. Vyapadal zklamaně. Tak jen pomalu kývl a otočil se k odchodu. Jen co zmizel z dohledu, naštvaně jsem se otočila na Alexe a zatáhla jsem ho dovnitř.
" Co to jako mělo být, Alexi?! Proboha známe se sotva.. týden, mluvili jsme spolu tak čtyřikrát a ty děláš žárlivý scény?!" Rozhodila jsem rukama naštvaně. Uraženě se na mě podíval a sedl si na kuchyňskou linku.
" Omlouvám se. Nevím co to do mě vjelo." Řekl se svraštěným čelem.
" Fajn. Uvidíme se na oslavě." Nasupeně jsem se chystala odejít do svého pokoje, když mě chytil za ruku.
" Promiň. Vážně se omlouvám. Nechtěl jsem, abys byla naštvaná.." Snažila jsem se vypadat stále naštvaně, ale nešlo to. Povzdychla jsem si. Viděl že jsem rezignovala. Lišácky se usmál a přitáhl si mě k sobě.
" Tentokrát mi zima není.." Vyplázla jsem jazyk a otočila jsem se.
" Uvidíme se na oslavě."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elushka Elushka | Web | 24. října 2010 v 11:19 | Reagovat

Na blogu jsem napsala krátký článek, přečti si to prosím děkuju :) http://hotthevampirediaries.blog.cz/1010/kratoucka-pauza

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

FANCLUB